Onedio “Ne Seneydi Be” Ödüllerinin Sahiplerini Açıklıyoruz: İşte 2023’ün En İyileri

Koca bir yılı arkamızda bırakırken, geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız bir anketle bu yılı sonlandırmak istedik. Siz değerli Onedio okuyucularının oylarıyla 2023’ün en iyilerini seçtiğimiz anketimiz sonuçlandı! 

Buyurun hep beraber göz atalım!

En İyi Televizyon Dizisi: Kızılcık Şerbeti

Son zamanların en çok konuşulan ve reytinglerde rekor kıran Kızılcık Şerbeti dizisinin başarısı herkes tarafından biliniyor. Dizideki oyuncuların performansından dizinin işleyişine ve senaryosuna kadar her şeyi bir bütün halinde bizi etkisi altına alıyor. Onedio okuyucularının 2023 yılının enlerini seçtiği ankette de Kızılcık Şerbeti dizisi, en iyi televizyon dizisi seçildi!

En İyi Kadın Oyuncu: Su Burcu Yazgı Coşkun

Onedio okuyucularına göre en iyi kadın oyuncu ise Su Burcu Yazgı Coşkun oldu. Kardeşlerim dizisiyle adını daha da duyuran, performansı ve güzelliği ile dikkat çeken Su Burcu Yazgı Coşkun’un da oldukça büyük bir hayran kitlesi var.

En İyi Erkek Oyuncu: Salih Bademci

Kulüp dizisindeki başarısı ve ardından gelen Terzi dizisindeki başarısı ile her karakteri oynayışıyla bize farklı heyecanlar tattıran Salih Bademci, 2023 yılının en iyi erkek oyuncusu seçildi. Onedio ‘Ne Seneydi Be’ Ödüllerinde haklı başarıya ulaşan Salih Bademci’yi tebrik ediyoruz.

En İyi Çocuk Oyuncu Ülkü Hilal Çiftçi

Dönence dizisinde yer alan ve oyunculuk performansı ile dikkat çeken Ülkü Hilal Çiftçi Onedio’ anketinde en iyi çocuk oyuncu seçildi. Sevilen çocuk oyuncuyu daha birçok dizide göreceğiz gibi.

En Çok Yakışan Dizi Çifti: Su Burcu Yazgı Coşkun-Onur Seyit Yaran

Kardeşlerim dizinde yer almalarıyla büyük hayran kitlesine ulaşan ve çok sevilen Su Burcu Yazgı Coşkun ve Onur Seyit Yaran Onedio anketimizde en iyi dizi çifti seçildi. Asiye ve Doruk’un aşkını izleyiciler çokça sevdi. İkilinin birbirine uyumları da onları daha birçok projede göreceğimizin habercisi.

En İyi İnternet Dizisi: Kulüp 2

En iyi internet dizisi ise Kulüp 2 oldu. Birinci sezonuyla büyük beğeni toplayan ve herkesin konuştuğu dizinin 2023 yılında ikinci sezonu da geldi. Netflix yapımı dizi uzun süre Top 10 listesinden düşmedi. Salih Bademci, Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Asude Kelebek ve Fırat Tanış’ın yer aldığı dizi eski İstanbul’u çok iyi anlatıyor. Onedio okuyucuları da bu başarıyı görmezden gelmedi ve en iyi internet dizisi olarak Kulüp’ü seçti.

Yılın En İyi Yabancı Dizisi: The Last of Us

Yılın en iyi yabancı dizisi ise tabii ki The Last of Us oldu. Hayatta tek başına kalan baba ve kızının hikayesini konu alan dizi büyük ilgi gördü. ABD yapımı dizi IMDb’de 8.8’lik bir puana sahip.

Yılın En İyi Yerli Filmi: Atatürk

Onedio ‘Ne Seneydi Be’ anketi sonuçlanırken yılın en iyi yerli filmi de Atatürk filmi oldu. Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlndırdığı film için büyük emek harcandı. Cumhuriyet’in ilanından bir gün önceyi konu alan film her anlamda bize o yılları derinden hissettirdi.

Yılın En İyi Yabancı Filmi: Oppenheimer

Çok konuşulan ve sabırsızlıkla beklenen Oppenheimer filmi büyük yankı uyandırdı. Onedio okuyucuları da yılın en iyi yabancı filmi olarak Oppenheimer’ı seçti. Atom bombasının yaratıcılarından olan Oppenheimer’ı ve bu sürecin nasıl ilerlediğini anlatan film gişede büyük ilgiyle karşılandı.

En İyi Dijital İçerik: Konuşanlar

Yayınlandığı ilk günden itibaren büyük ilgiyle seyredilen Konuşanlar programı Onedio ‘Ne Seneydi Be’ anketinden en iyi dijital içerik ödülüne layık oldu. Hasan Can Kaya’nın başarılı programı hem konuklara hem de izleyicilere keyifli anlar sunuyor. Sohbet havasında geçen ve izleyici ile iletişimde samimiyeti yakalayan Hasan Can Kaya komedi alanında başarı iler ilerliyor.

En İyi Yarışma Programı: MasterChef Türkiye

Yemek denilince ilk akla gelen programlardan biri olan MasterChef Türkiye Onedio anketimizde en iyi yarışma programı seçildi. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna gibi ünlü şeflerin sunumu ve jüriliği ile daha da sevilen program her yıl reytinglerde adını yazdırıyor.

En İyi Gündüz Kuşağı Programı: Müge Anlı ile Tatlı Sert

En iyi gündüz kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert oldu. Dobra açıklamaları, konularadaki haklılığı ile dikkat çeken ve yılların profesyonelliği ile içimizden biri haline gelen Müge Anlı Onedio okuyucuları tarafından iyi program seçildi. Hepimizin bir derdi olduğunda Müge Anlı’ya koşası gelmiyor mu??

En İyi Influencer-YouTuber Kadın: Ceyda Kasabalı

‘Noluyo Ya’ YouTube kanalı ile büyük izleyici kitlesine ve büyük sevgiye ulaşan Ceyda Kasabalı  Onedio okuyucuları tarafından en iyi Influencer-YouTuber kadın oldu. Samimiyeti ve soğuk esprileri bize sevdirmesiyle herkesin aklında ve kalbinde yer edinen Ceyda Kasabalı bu birinciliği her zaman hak ediyor.

En İyi Influencer-YouTuber Erkek: Fırat Albayram

Onedio okuyucularının oyları ile seçilen en iyi Influencer-YouTuber erkek ise Fırat Albayram oldu. ‘Noluyo Ya’ kanallarında eşi Ceyda Kasabalı ile birlikte keyifli videolar çeken Fırat Albayram bu yılın en sevilen YouTuber’ı oldu.

En İyi Tiktoker Kadın: Zeynep Demirhan

Onedio ‘Ne Seneydi Be’ anketinde okuyucularımız oyları ile seçilen, en iyi Tiktoker kadın ise Zeynep Demirhan oldu. Kısa sürede büyük başarılar yaklayan ve tartışmasız büyük izleyici kitlesine ulaşan Zeynep Demirhan, hem güzelliği hem de samimi videoları ile dikkat çekiyor. Kendisini daha çok ödüllerde ve başarılı işlerde göreceğimize eminiz.

En İyi Tiktoker Erkek: Özgür Deniz Cellat

Yılların değişmeyen ismi Özgür Deniz Cellat, en iyi Tiktoker erkek seçildi. Kendisi büyük hayran kitlesine sahip… Yaptığı başarılı işler ve çektiği videolar ile giderek takipçisini de arttırıyor. TikTok’un en başarılı isimlerinden biri diyebiliriz.

En İyi Kadın Şarkıcı: Hadise

Bazen kaosların bazen ise şarkıların kraliçesi Hadise, Onedio okuyucularının oyları ile en iyi kadın şarkıcı seçildi. Tartışmasız yılların değişmeyen en başarılı  kadın şarkıcısı olan Hadise, hem şarkıları hem de özel hayatı ile sık sık gündeme geliyor. Tabii biz onu sadece şarkıları için sevmiyoruz aynı zaman da güzelliği ile de büyülüyor.

En İyi Erkek Şarkıcı: Mabel Matiz

Hak ettiği yerde duran Mabel Matiz en iyi erkek şarkıcı seçildi. Onedio okuyucularına göre en iyi erkek şarkıcı seçilen Mabel Matiz’in her şarkısı bizi mest ediyor. Samimiyeti ve içtenliği ile ailemizden biri olan Mabel Matiz’den tek arzumuz bizim için daha çok şarkı üretmesi…

En İyi Müzik Grubu: Madrigal

Onedio okuyucularının oyları ile seçilen en iyi müzik grubu ise Madrigal oldu. Hayatımıza girdiği andan itibaren severek dinlediğimiz ve her şarkısı ağzımıza dolanan Madrigal grubu da daha çok yıllar en iyi müzik grubu dalında aday olacağı kesin.

En İyi Rapçi: Ceza

En iyi rapçi ise Ceza oldu. Onedio okuyucularının oyları ile seçilen yılların eskimeyen rapçisi ve herkese taş çıkaracak olan Ceza hak ettiği yerde duruyor.

En İyi Şarkı: Antidepresan (Mabel Matiz-Mert Demir)

Yılın şarkısı tabii ki dinleyerek eskitemediğimiz ve yediden yetmişe herkesin bildiği Antidepresan oldu. Mabel Matiz ve Mert Demir’in düeti ile ortaya harika bir eser çıktı. Antidepresan kullanımlarında bu şarkı yüzünden artış olabilir bizden söylemesiiii ?

Yılın Magazin Olayı: Dilan Polat’ın kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanması

Eee tabii ki yılın magazin olayı Dilan Polat olayları oldu. Hayatımıza bir girdi bir de çıktı. Lüks hayatıyla kendini izleten ve çok fazla göz önünde olmaya başlayan Dilan Polat birkaç ay önce kara para suçlamalarıyla tutuklandı. Türkiye gündemini sarsan bu olay uzun yıllar unutulmayacak gibi.

Yılın Sporcusu: Melissa Vargas

Filenin Sultanları’nın büyük başarılara imza attığı 2023 yılında, yılın sporcusu ise Melissa Vargas oldu. Ülkemize şampiyonluk getiren Kadın Voleybol Takımı’nı izlemekten hem keyif aldık hem de çokça heyecan yaşadık. Bize yaşattıkları gurur ve heyecan için bütün Kadın Voleybol Takımı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*