Twitter Yaccarino’ya emanet

Önceki gün Twitter için yeni bir CEO seçtiğini duyuran Musk, dün de “Linda’yla bu platformu ‘her şey uygulaması X’e çevirmek için beraber çalışmayı iple çekiyorum” mesajıyla yeni yöneticinin Yaccarino olacağını duyurdu. Musk, geçen ay Twitter şirketinin adını “X Corp.” olarak değiştirmişti.

60 yaşındaki tecrübeli reklamcı Yaccarino, yaklaşık 6 hafta içinde başlayacağı Twitter CEO’luğu görevi için 2011’den bu yana 2 bin kişilik bir ekibin yöneticisi olarak çalıştığı NBC Universal’dan istifa etti. Yaccarino, birkaç hafta önce Musk ile bir röportaj yapmış, Musk bu röportajda “şirkette işlerin iyi gittiğini ama bazen kazalar olduğunu” söylemişti.

Musk, Twitter’da tasarım ve teknolojiden sorumlu olmaya devam edeceğini kaydetti. Satış işleminden sonra şirketten binlerce çalışanın kovulması, platformda aşırı sağcı ve tartışmalı kişilerin hesaplarının yeniden aktif edilmesi Twitter’ın reklam gelirlerinde azalmaya neden olmuş; Musk’ın CEO’su olduğu otomobil devi Tesla’nın hisselerinde de düşüş görülmüştü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*