Papaconstantinou: “Türkiye’ye minnettarız”

Avrupa Birliği (AB) Kurulu Sivil Muhafaza ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü Avrupa-Doğu İştiraki ve Orta Doğu Yöneticisi Andreas Papaconstantinou, Suriyeli mülteciler konusunda en büyük rolü Türkiye’nin üstlendiğini belirterek, “Bu mevzuda gösterdiği uğraşlardan ötürü Türkiye’ye ayrıyeten minnettarız” dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Andreas Papaconstantinou ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, konuklarıyla bir mühlet sohbet eden Vali Doğan, Yönetici Papaconstantinou’yu binlerce yıllık geçmişi ile 13 medeniyet ve 3 semavi dine mesken sahipliği yapan ve dünyanın en büyük mozaik müzesine sahip olan Hatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti söz etti.
Direktör Papaconstantinou ise Suriyeli mülteciler konusunda en büyük rolü Türkiye’nin üstlendiğini belirterek, “Bu mevzuda gösterdiği eforlardan ötürü Türkiye’ye ayrıyeten minnettarız. Bizler de Suriye’de sıkıntı koşullar altında yaşamakta olan insanlara yapılan insani yardımlar açısından Cilvegözü Hudut Kapısının ehemmiyetinin farkındayız ve açık tutulması konusunda uğraş sarf ediyoruz” dedi.