Mount & Blade II: Bannerlord 25 Ekim’de Çıkış Yapıyor

TaleWorlds Entertainment tarafından Mount & Blade II: Bannerlord için daha önce ortaya çıkan çıkış tarihi doğrulandı. Bundan birkaç ay önce Twitter hesabı PlayStation Game Size, PlayStation veritabanına göre oyunun 25 Ekim tarihinde çıkacağını bildirmişti. Bu tarih artık resmileşti. Oyunun çıkacağı platformalar ise PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series S|X olacak. Ön siparişler de şimdiden açılmış durumda.

Mount & Blade II: Bannerlord’un ilk olarak iki buçuk yıl önce Steam Early Access’te çıkış yaptığını hatırlatalım. Oyun o zamandan beri birçok güncelleme aldı. Oyunda şu anda NVIDIA DLSS desteği, gerçekçi bir savaş alanı sistemi, isyanlar, hapishaneden kaçışlar, savaşları sürdürmek ve çok daha fazlası sunuluyor. Geliştiriciler ayrıca daha fazla Mount & Blade II: Bannerlord güncellemesinin lansmandan sonra yayınlanacağının da altını çiziyor.

TaleWorlds Entertainment’ın CEO’su Armağan Yavuz bugün yaptığı açıklamada duygularını şu sözlerle ifade etti, “Bu iki yıl uzun ve zorlu bir yol oldu. Mount & Blade II: Bannerlord gibi devasa ve karmaşık bir oyunu pandeminin ortasında ve birden fazla platform için geliştirmek kolay bir iş değil – aralıksız ve özverili çalışmaları için ekibimizle inanılmaz gurur duyuyorum. Zorluklara rağmen, geliştirme süreci aynı zamanda ödüllendirici de bir süreç oldu: Konsollar ve PC arasında başlangıçta beklemediğimiz sinerjiler, Bannerlord’un büyümesini ve diğer koşullarda olabileceğinden daha iyi olmasını sağladı. Oyunu, Warband’den beri konsollarda bizi destekleyen muhteşem topluluğumuzun beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz.”