Mansur Yavaş’tan Nevzat Tarhan’a reaksiyon

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, isim vermeden eski TBMM Lideri İsmail Karaman ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a reaksiyon gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında Athena kümesi konseri devam ederken sahneye gelen Mansur Yavaş, kutlamaya katılanlara seslendi.

Yavaş, “26 Ağustos’ta zaferin başlangıcı, Haymana Polatlı topraklarından başlamış. Münasebetiyle Ankaramız Ulusal Çabamızın en kıymetli karargahlarından. İşte bizler de bu türlü bir başşehrin belediye lideri olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu Ankara’yı, dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Ve 30 Ağustos’u elbette kutlayacağız. ‘Neden bunları kutluyorsunuz, kutlamaya gerek yok?’ diyenlere inat coşkuyla kutlayacağız” sözlerini kullandı.

Eski TBMM Lideri Kahraman, “2 Mart’ta Rize kurtulmuş, kim diyor? Yok Erzurum şu martta. Kentlerin düşman işgalinden kurtuluşu hasebiyle kutlama yapılmaz” demişti.

Yavaş’ın isim vermeden reaksiyon gösterdiği bir başka isimse Athena’nın konseri için “30 Ağustos’u buruk kutlama. Yunan isimli müzikçi içinden ‘kültürel olarak biz yendik’ diyordur…” diyen Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan oldu.

Yavaş, “Başta Sayın Gökhan Beyefendi olmak üzere bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulayamaz. Bunu da bilhassa bu akşam söylemek istiyorum. Bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Tekrar Gökhan Bey’e güzel geldiniz diyorum” formunda konuştu. (HABER MERKEZİ)