‘Kesik baş’ cinayetinde DNA yöntemi!

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Dursunlar köyünde, 21 Kasım tarihinde, eşi 6 yıl önce kalp krizinden ölen ve kızıyla yaşayan Mustafa Keleş’in (70) cesedi, başı gövdesinden ayrılmış olarak ormanda bulundu.

DHA’da yer alan habere göre Keleş´in kesilen başı, jandarma tarafından olaydan 1 gün sonra gövdesine ulaşıldığı bölgeye 3 kilometre uzaklıkta toprağa gömülü bulundu.

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın ardından başlattığı soruşturma kapsamında köylülerin ifadesine başvurdu.

Jandarmanın ifadesine başvurduğu köylülerin parmak izleri ve DNA örnekleri alındı. Keleş´in 3 yıl önce köydeki evin satın alınması nedeniyle husumetli olduğu C.T. ve geçen aylarda miras paylaşımı sırasında arazi anlaşmazlığı yaşadığı kardeşi İ.K.´nin de ifadesine başvuruldu. İ.K., ifadesinde, olayla ilgili bir şey bilmediğini söyledi. İfadesi alınanlar, serbest bırakıldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli maden işçisi Mustafa Keleş´in vücudundan ve tırnaklarından alınan doku örnekleri de köylülerden alınan örneklerle karşılaştırılmak üzere Adli Tıp Kurumu´na gönderildi.

Dursunlar köyünün muhtarı Şerafettin Meşe, cinayetin bir an önce aydınlatılmasını beklediklerini söyleyerek, “Savcılığımız ve jandarmamız çalışıyor. İnşallah kimin yaptığını bulacaklar. Hala şoktayız” dedi.