Kemal Sunal gideli 22 yıl oldu…

Türkiye sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 22’nci yılında mezarı başında anıldı. 

Geçirdiği kalp krizi sonucu, 3 Temmuz 2000 yılında 55 yaşında vefat eden Kemal Sunal, vefatının 22’nci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Kızı Ezo Sunal, oğlu Ali Sunal, eşi Nazlı Sunal ile aile yakınları ve sevenlerinin katıldığı anma öncesinde, Ali Sunal basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘HALA ÇOK SICAK’

Ali Sunal, “Zaman nasıl geçti anlamıyor insan, daha da duygusallaşıyor. 22 yıl üzere geçmedi bizim için. Hala aklımızda, hala çok sıcak. Bu ortada çocukluğumuzun harika kahramanlarından Cüneyt Arkın’a da buradan rahmet diliyorum, yeri cennet olsun. Sahiden benim kahramanlarımdan biriydi. Onunla fotoğrafımı ararken sünnet düğününü, o albümü buldum. Onunla bir fotoğrafımı paylaştım. Onu koyunca babamla ikimizin de bir fotoğrafını buldum. Onu da paylaştım. Çok hoş şeyler yaşanmış, geriye hoş anılar kalmış. Zira hoş beşerlerle yaşanmış. O yüzden de şanslı hissediyoruz kendimizi. Fakat acı, sert bir hasret  var. Yerleri cennet olsun” dedi.

“DAHA DA ARTARAK DEVAM EDEN BİR HASRETLE ANIYORUZ”

Ezo Sunal ise, “22 yıl deyince güya çok vakit geçmiş üzere geliyor lakin her yıl daha da artarak devam eden bir hasretle anıyoruz. Ve görüyorum ki sevenleri de o biçimde. Daima tıpkı şeyi söylüyorum, kocaman bir aileyiz. Arayan, ileti atan, toplumsal medyadan paylaşımlarıyla takviye olan, dua eden herkese de buradan çok sevgilerimi yolluyorum. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÜL SUNAL GEÇİRDİĞİ KAZA NEDENİYLE KATILAMADI

Gazetecilere de ayrıyeten teşekkür eden Ali Sunal, annesi Gül Sunal’ın katılamamasıyla ilgili soruya da “Talihsiz bir kaza geçirdi. Kaburgasını kırdı, düştü. Ona da buradan geçmiş olsun diliyoruz, Allah başımızdan eksik etmesin. gelemedi selamlarını yolladı. En kısa vakitte onunla da geleceğiz” dedi. Okunan duaların akabinde Ali Sunal ve ailesi, başsağlığı dileklerini kabul etti.