‘Kavga etmesin’ diye annesi kapıyı kilitleyince balkondan ateş edip öldürdü

Adana’da tartıştığı komşusu Ahmet Pekyen’i (66), av tüfeğiyle öldüren Lokman Demirezer (33) tutuklandı. Demirezer’in, komşusuyla konuşmak için aşağı ineceğini söylediği, annesinin ise arbede yaşanmaması için kapıyı kilitleyince balkonda bekleyip, dışarı çıkan Ahmet Pekyen’e ateş ettiği ortaya çıktı.

Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesinde 5 katlı bir apartmanın 2’nci katında yaşayan Ahmet Pekyen ve ailesi ile daima balkondan çöp attığı öne sürülen üst kat komşusu Lokman Demirezer ortasında hasımlık başladı. 3 Temmuz akşamı da balkona çıkan Demirezer, teze nazaran, apartmana giren Onur Pekyen’in (26) başına tükürdü. İkili ortasında başlayan tartışma, baba Ahmet Pekyen’in ortaya girmesiyle sonlandı. Demirezer’in tartışma sırasında ‘Sizi öldüreceğim’ diyerek Pekyen ailesini tehdit ettiği öne sürüldü.

İŞTEN DÖNÜŞ SAATİNİ BEKLEMİŞ

Dün saat 07.00 sıralarında tekrar balkona çıkan Demirezer, elektrik teknisyeni Onur Pekyenin işten dönüş saatini beklemeye başladı. Ahmet Pekyen ise oğlunun yeni bir hengameye karışmaması için apartmanın önüne gitti. Bu sırada Demirezer, konuttaki ruhsatlı av tüfeğiyle balkondan ateş açtı.

Silahtan çıkan saçmalar, Ahmet Pekyen’in omuz ve boynuna isabet etti. Ağır yaralanan Pekyen, çağrılan ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cinayet Ofis Amirliği takımları kuşkulu Lokman Demirezer’i, meskeninde, olayda kullandığı av tüfeğiyle gözaltına aldı.

“KÜFRETTİLER, BAŞIMA TAKTIM”

Emniyete götürülen Lokman Demirezer’in, sabah saatlerinde komşularıyla konuşmak için aşağı ineceğini söylediği, annesi N.D.nin ise yeni bir hengamenin yaşanmaması için meskenin kapısını kilitlediği ortaya çıktı.

Bosna Hersek’te Mimarlık Fakültesinden mezun olduğu, denklik başvurusu yaptığı belirtilen Demirezer sözünde, “Olaydan bir gün evvel çıkan hengamede bana küfrettiler. Gece boyunca bunu başıma taktım. Sabah konuşmak için aşağı inecektim lakin annem kapıyı kilitledi. Tüfekle balkona çıkınca Ahmet’i görüp, ateş ettim” dedi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Lokman Demirezer, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (DHA)