Kadıköy Belediyesi’ne operasyonda yeni gelişme: Sözler alınıyor

İstanbul merkezli 5 vilayette “rüşvet” suçlamasıyla gözaltına alınan, ortalarında Kadıköy Belediyesi’nde vazifeli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 194 kişinin söz alma süreçleri başladı.

Söz alma sürecine başlananlardan kimilerinin “itirafçı” olduğu öne sürülüyor.

224 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ

Soruşturma kapsamında Kadıköy Belediyesi’nde misyonlu 48 zabıta memuru ve 6 besin kontrol mühendisinin de ortalarında bulunduğu 224 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü takımları, İstanbul, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak’ta düzenlediği eş vakitli operasyonda zanlılardan 194’ünü yakalamıştı.

Adreslerdeki çok sayıda dijital gereç ve evraka el konulmuştu.

LİDER ODABAŞI: SİYASİ OPERASYONUN KESİMİ

‘Rüşvet’ ismi altında yapılan operasyonda verilen gözaltı kararlarına ait Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı bir açıklama yapmıştı. Odabaşı,  ”Kadıköy Belediyesi’ne rüşvet operasyonu’ olarak yansıyan ‘haber’ apaçık ki Kadıköy Belediyesi’ne karşı yapılan siyasi bir operasyonun parçasıdır” demiş ve “Eğer bir belediyeye rüşvet ve yolsuzluk üzerinden soruşturma başlatılacaksa bunun adresleri muhakkaktır ve bu adresler ortasında Kadıköy yoktur! Kadıköy halkı ve kamuoyu bilmeli ki; hiçbir vakit hukuksuzluğun yanında durmayacak ve Kadıköy halkının menfaatlerini savunmaya devam edeceğiz” sözlerini kullanmıştı.