İzmir’de dehşet gecesi! Tribün lidersi silahlı taarruzda öldürüldü

Edinilen bilgiye nazaran olay, dün saat 23.15 sıralarında Konak ilçesinde bulunan Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nda meydana geldi. Teze nazaran, Karşıyaka tribün önderi Dobo Metin lakaplı Metin Arslan ve Mehmet Ali Oğuz, 35 İLİŞKİN 325 plakalı araba ile Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’ndan Konak istikametine seyir halindeyken Güzelyalı civarında bulunan öteki bir arabadaki şüphelilerce silahlı akına uğradı.

Kıyıda bulunan vatandaşların durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirmesinin akabinde olay yerine çok sayıda polis grupları ve sıhhat grupları sevk edildi.

Polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, sıhhat grupları de uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen hücumda araç içinde bulunan yaralılara birinci müdahalede bulundu. Yaralılar ambulanslar ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan, Karşıyaka tribün önderi Dobo Metin lakaplı Metin Arslan yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Başka yaralı Mehmet Ali Oğuzun ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan, polis grupları şüphelileri yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KAYNAK: İHA