İSMEK kayıtları başladı! İSMEK kayıtları nereden, nasıl yapılır?

İSMEK kayıt süreçleri bugün prestiji ile başladı. İSMEK bu yıl “mesleki eğitimler, şahsî gelişim, hoş sanatlar, el sanatları ve zanaat” olmak üzere 4 kısımda, 22 farklı alanda kursiyerlere hizmet verecek. İSMEK kayıt https://giris.ibb.istanbul/ sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor.

Enstitü İstanbul İSMEK’te yeni periyot 31 Ağustos’ta başlıyor. İBB’nin sanat ve meslek kursu İSMEK, yenilenerek istihdam yaratacak bir eğitim kurumuna dönüştürüldü. Yeni periyoda ismine “Enstitü İstanbul” ibaresi eklenen İSMEK, artık sanat ve meslek kursları dışında yaygın bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam edecek.

İSMEK KAYIT EKRANI

İSMEK KAYITLARI NE VAKİT BAŞLIYOR?

İSMEK 2022-2023 kurs kayıtları 31 Ağustos Çarşamba günü prestiji ile başladı.

İSMEK KAYIT NASIL YAPILIR?

* Kayıtların başlaması ile birlikte İSMEK’in resmi İnternet sitesi https://giris.ibb.istanbul/kayit adresinden yapılacak.

* Açılan sayfada sistem sizden T.C. kimlik numarası + doğum tarihi bilgilerinizi ve öbür ferdî bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Bu bilgileri yanlışsız girmeniz halinde sizi tanıyacaktır. Eksik bilgileri devamında dolduracaksınız.

* Siteme birinci kere giriyorsanız sizi birinci olarak 3 farklı kutucuğun yer aldığı şartnameler sayfası karşılayacaktır. İstek metnini okumanız ve onaylamanız gerekir. Sonrasında ise eksik bilgilerinizi doldurmanız gereken diğer bir forma yönlendirecektir. Eksik bilgileri doldurarak artık kurs seçimi kısmına geçebilirsiniz.

* Kurs seçimi sayfasında gelişmiş filtreleme aracı bulunmaktadır. İlçe, kurs merkezi, alan, branş seçimi yaparak katılmak istediğiniz kurs merkezi ya da eğitimi kolaylıkla bulabilirsiniz.

* Müracaatınızı onaylatmak, kesin kayda dönüştürmeniz gerekir. Bunun için müracaat yaptığınız İSMEK kurs merkezinden sizi aramaları ya da SMS ile ulaşmalarını beklemelisiniz.

İSMEK KURSLARI FİYATLI Mİ?

İSMEK kursları büsbütün fiyatsızdır. Dilediğiniz kurs merkezi ve branşa rastgele bir fiyat ödemeden katılabilirsiniz.

İSMEK ALAN VE KISIMLARI NELER?

İSMEK “mesleki eğitimler, şahsî gelişim, hoş sanatlar, el sanatları ve zanaat” olmak üzere 4 kolda, 22 alanda hizmet verecek.

Mesleki Eğitimler;

– Bilişim Teknolojileri
– Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
– Gastronomi ve Mutfak Sanatları
– Grafik ve Teknik Tasarım
– Hoşluk ve Saç Bakım Hizmetleri
– Moda Tasarımı ve Dokumacılık Teknolojisi
– Muhasebe ve Finans
– Robotik ve İnovasyon
– Turizm ve Otelcilik
– İdare ve Hizmet
– Ziraat

Kişisel Gelişim;

– Lisan Eğitimleri
– Şahsî Gelişim ve Eğitim

Güzel Sanatlar

– Müzik
– Sahne ve Şov Sanatları
– Sanat ve Tasarım

El Sanatları ve Zanaat;

– Ahşap Tasarımı ve Teknolojileri
– Kuyumculuk ve Takı Tasarımı
– Örgü ve Sürece Sanatları
– Süsleme Sanatları
– Dokumacılık Tasarımı