Isınmak için sığındıkları evde yanarak öldüler!

Olay, Türkmen Mahallesi’ndeki metruk bir müstakil evde meydana geldi. Gece saat 02.00 sıralarında mahallede terk edilmiş vaziyetteki bir evden dumanların yükseldiğini ve çevreye kötü bir koku yayıldığını fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Servis hattına ihbar etti.

Kısa sürede belirtilen bölgeye gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri dumanlarla birlikte kokunun Sevinç 2 Çıkmazı’nda bulunan sokaktan yayıldığını fark etti. Kısa sürede metruk evin tamamını saran alevlere hemen müdahale eden ekipler, bir yandan da yanan evin içerisini kontrol etti.

İHA’nın haberine göre; evdeki yangını söndüren ekipler, alevlerin içerisinde kalmış biri kadın iki kişinin yanmış cesedine ulaştı. Yangının sokakta yaşadığı öğrenilen Fazmiye B. isimli 56 yaşındaki kadın ile Mustafa Ç. isimli 51 yaşındaki adamın sığındıkları metruk binada ısınmak için yaktıkları tahta ve kağıt parçalarının çevredeki eski koltuk ve eşyaları tutuşturması sonucu çıktığı belirlendi.

Yangına uykuda yakalanan iki şahsın da kısa sürede tüm evi saran alevlerden kurtulamadıkları için yanarak hayatlarını kaybettikleri belirtildi.

Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından cesetler cenaze aracı ile adli tıp kurumuna götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.