İktidara yakın gazete duyurdu: Kira fiyatları için yeni düzenleme geliyor

Türkiye’de her geçen gün artan kira fiyatları vatandaşların bütçelerini zorluyor. Yüksek enflasyon ve inşaat maliyetlerinin doların da tesiriyle yükselmesi yeni konut arzını sınırlıyor. Artan maliyetler ve buna bağlı konut arzının azalması ise kiracı sayısını artırırken, konut derdi sebebiyle kira fiyatları yüksek meblağlara ulaştı.

Hükümetin ise kira fiyatlarına karşı çalışma başlattığı belirtildi. İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin haberine nazaran üç bakanlık, tırmanışa geçen kira fiyatları için devreye giriyor. Özgür piyasadaki kiralık mesken fiyatlarına müdahale etmek için hükümetin masadaki birinci seçenek tavan fiyat uygulaması olacak.

MURAT KURUM “CUMHURBAŞKANIMIZ PAYLAŞACAKTIR” DEMİŞTİ

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum husus ile ilgili üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Bakan Kurum, “Konut fiyatlarının artışı, kira fiyatlarının artışı, vatandaşların erişimini teğe bir takip ediyoruz. Bu noktada kira üzerine de Adalet Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla çalışıyoruz. Ayrıyeten vatandaşlarımızın daha uygun kaidelerde konut alabilmesine imkân sağlamak gayesiyle belediyelerimizle birlikte bir proje daha gerçekleştireceğiz. İnşallah bunu yakın vakitte Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacaktır” demişti.