Iğdır’da boşanma kademesindeki kocasının konutunu yaktı

Iğdır’ın Pir Sultan Abdal Mahallesi İlham Aliyev Caddesi üzerinde müstakil bir konutta yaşayan ve 3 çocukları bulunan Kader- Osman Bekirke çifti, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 11 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı.

Yaşanan tartışma sonucu Kader Bekirke eşi hakkında 45 gün uzaklaştırma kararı aldı.

Kocasının konuta gelemediği müddet içerisinde Mukadderat Bekirke, eşyaların büyük bir kısmını yeni tuttuğu konuta taşıdı.

Osman Bekirke’nin birebir mahallede oturan kardeşi ağabeyisini cep telefonu ile arayarak perde ve eşyaların büyük bir kısmının olmadığını söyledi.

Bir çilingirci yardımı ile konutuna giren Osman Bekirke eşyaların büyük bir kısmının götürüldüğünü görünce kilidi değiştirip, polise şikayette bulundu.

Anahtarı alıp meskeni yaktı

DHA’nın haberine nazaran, tabiri alınmak üzere emniyet amirliğine çağrılan Mukadderat Bekirke aldığı eşyaların kendine ait olduğunu ve meskende birtakım özel eşyalarını olduğunu belirterek, onları da almak istediğini söyledi.

Osman Bekirke, polisin isteği üzerine anahtarı eşine verdi. Konuta giden Baht Bekirke, teze nazaran eşyalarını aldıktan sonra meskeni ateşe verdi.

Eşinin ruhsal problemleri nedeniyle ayrılamaya karar verdiklerini söyleyen Osman Bekirke, hem eşinden hem de anahtarı ona vermesini isteyen polis memurlarından şikayetçi olduğunu söyledi.

“Eşyalarımı götürdüğü için şikayetçi oldum”

Eşinin hakkında 42 gün evvel 45 günlük konuttan uzaklaştırma kararı aldırdığını belirten Bekirke, “Evden uzaklaştırma kararı aldırdığı gün boşanma davası açtım. Meskene gelip gidemediğim için eşyaların büyük bir kısmını yeni tuttuğu meskene taşımış.

Kadeşim bana bunu söyleyince meskene çilingirci yardımı ile girdim, kilidi değiştirdim. Eşyalarımı götürdüğü için şikayetçi oldum. Emniyet amirliğine geldi.

Benden kalan özel eşyalarını almak için anahtarı istedi. Polis memurları da vermemi istedi. Bende anahtarı verdim. Kalan eşyalarını alıp götürürken babamdan bize kalan konutu de ateşe vermiş.

“Hem eşimden hem polisten şikayetçiyim”

Beni daima mevtle tehdit ettiği için garson olarak çalıştığım işyerinden de ayrıldım. Hem eşimden de ona anahtarı vermemi isteyen polis memurlarından şikayetçiyim” dedi.

Osman Bekirke, büyük olan 12 yaşındaki çocuğunun kendi yanında başka iki çocuğunun ise eşi ile birlikte kaldığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.