Hakan Han Özcan, Ankaragücü kongresinde yaşananları kınadı

Süper Lig gruplarından Ankaragücü’nün, geçtiğimiz günlerde Harikulâde Genel Kurul’u gerçekleştirildi.

Divan Heyeti Lideri ve üyelerinin belirlendiği Genel Kurul’da, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın yanı sıra AK Parti Ankara Vilayet Lideri Hakan Han Özcan da yer aldı.

Kongreye ise AK Parti’ye karşı yapılan tavır damga vurdu.

Erdoğan’ın ismi anılmadı

Kongrede kürsüye çıkan lider adayları Mansur Yavaş’ı alkışlatıp, Düzgün Parti Genel Lideri Meral Akşener’in mektubunu okuttu.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongrede isminin telafuz edilmemesine AK Parti Ankara Vilayet Lideri Hakan Han Özcan reaksiyon gösterdi.

Tepkisini birinci olarak kongreyi terk ederek gösteren Özcan, daha sonra toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

“Misafirperverlikle bağdaşmayan davranışlar”

Yaptığı paylaşımlarda kongrede yaşanaları kınayan Özcan, şu tabirlere yer verdi;

“Ankaragücü Harika Kongresinde Partimize ve Milletvekilerimize yönelik sergilenen nezaketsiz tavır ve hürmet sonlarını aşan halin öncelikle misafirperverlikle bağdaşmadığını ve böylesine esaslı bir kulübe de asla yakışmadığını söz ediyorum.

Cumhurbaşkanı’na teşekkürü esirgeyenler…

Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini tabir etmekten imtina edenler Sn. Cumhurbaşkanımızın Ankara’ya katkılarına bir teşekkürü esirgeyenler bizlerin bulunduğu salonlarda tabirlerine hallerine dikkat etmelidirler.

Nezakete davet ediyorum

Ankaragücü taraftarlarıyla büyük bir caimadır, Ankaragücü Lideri Faruk Koca ve idaresinin böylesine esaslı bir çınarı yakışıksız tutumlarıyla yıpratmaya hakkı yoktur, kınıyor ve nezakete davet ediyorum.

Kişiler masraf Ankaragücü kalır

Son olarak Ankaragücü, bu kentin gururudur ve kimsenin ipoteğinde değildir. Biz birileri için değil, sevdamız olduğu için Ankaragücümüzün yanındayız. Bireyler masraf, Ankaragücü kalır.”