Federasyonlar ve kulüplerden 15 Temmuz bildirileri

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu ve kulüpler, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü bildirisi yayımladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’nin “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız” kelamlarıyla şehitlerimizi andığı bildirisi şöyle:

“15 Temmuz 2016’da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensupları, vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi maksat alan hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Bu ihanet karşısında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir ortaya gelen şanlı milletimiz; sokaklara, meydanlara inerek ulu gayreti ve duruşu ile dünyaya kahramanlık ve demokrasi dersi vermiştir. 251 demokrasi şehidimizin kanıyla yazılan bu destan, milletimizin özgürlüğünün simgesi olarak hep hatırlanacaktır. Ve futbol ailesi olarak bizler; gururumuz ve onurumuz olan şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Bu vesileyle 15 Temmuz’un altıncı yılında, hain darbe teşebbüsünü ve terör örgütünü bir sefer daha lanetliyorum. Milletimize, Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nü miras bırakan şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sağlıklı ve huzurlu uzun bir ömür diliyorum.”

TBF LİDERİ TÜRKOĞLU: VATANLARI İÇİN CAN VERMİŞ AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE HÜRMETLERİMİ SUNUYORUM

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu’nun bildirisi şu biçimde:

“Bundan 6 yıl evvel ülkemiz, alçakça bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmasına karşın; ulusal iradeye ve Cumhuriyet’e sonuna kadar bağlı olduğunu tüm dünyaya gösterdi. 15 Temmuz 2016, hafızalarımıza milletimizin hainlere karşı demokrasi destanı yazdığı tarih olarak kazındı. FETÖ’nün; Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına ve refahına yönelik saldırısına milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gibisi görülmemiş bir direniş gösterdi. Demokrasi ismine sergilediği kararlı duruşla ülkesine sahip çıkan halkımız tek bir beden olurken, ulusal iradeye de sonuna kadar bağlı olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günümüzde vatanları için can vermiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize hürmetlerimi sunuyorum.”

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ HÜRMETLE VE RAHMETLE ANIYORUZ

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun iletisi şu biçimde:

“15 Temmuz gecesi büyük bir kahramanlık gösteren halkımız, demokrasiye kast eden hain bir saldırıyı önlemiştir. Bu vesile ile Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde bir kere daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve hürmetle anıyoruz.”

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU: DEMOKRASİYE KAST EDEN HAİN SALDIRIYI HALKIMIZ ULUSAL İRADEYLE BÜYÜK BİR KAHRAMANLIK GÖSTEREREK ÖNLEMİŞTİR

Türkiye Tenis Federasyonu’nun iletisi şöyle:

“6 sene evvel 15 Temmuz gecesi demokrasiye kast eden hain saldırıyı halkımız ulusal iradeyle büyük bir kahramanlık göstererek önlemiştir. Bu vesile ile Demokrasi ve Ulusal Birlik Gününde bir sefer daha tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, şükran ve hürmetle anıyoruz.”

FENERBAHÇE: HAİN SALDIRIYI VE BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BİR DEFA DAHA LANETLİYORUZ

Fenerbahçe Kulübü’nün 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü İletisi şu biçimde:

“Milli iradeyi hiçe sayanların 15 Temmuz 2016’da ülkemize yönelik yaptığı darbe teşebbüsünün 6. yılında; bu hain saldırıyı ve bu terör örgütünü bir sefer daha lanetliyoruz. “Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir!” diyerek ülkesi için bir dakika dahi düşünmeden kendini siper eden milletimizin tüm bireylerine ve kurumlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyor; vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi hürmetle anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nün 6. yıl dönümünde bir kere daha hatırlatmak istiyoruz ki; 3 Temmuz’da FETÖ terör örgütüne karşı çabanın birinci kıvılcımını Fenerbahçe topluluğu yakmış; Lideri, yöneticisi, atleti, taraftarıyla Fenerbahçe Spor Kulübü bir bütün olarak bu alçak örgüte karşı gereken yansıyı en güçlü formda vermiştir. Topluluğumuz, her vakit olduğu üzere Atatürk’ün izinde emin adımlarla yürüyen demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyen yanında olacaktır.”

GALATASARAY: ŞEHİTLERİMİZİ BİR KERE DAHA RAHMETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Galatasaray Kulübü’nün iletisi şöyle:

“15 Temmuz 2016’daki hain darbe teşebbüsüne karşı, vatanımızın birlik ve beraberliğini korumak ismine canlarını feda eden şehitlerimizi bir sefer daha rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

BEŞİKTAŞ: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ HÜRMET, RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Beşiktaş Kulübü’nün iletisi şu formda:

“Bayrağına ve demokrasiye yürekten bağlı aziz milletimizin bayramıdır 15 Temmuz. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatı mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin geleceğini ve demokrasisini tehdit eden, hukukun üstünlüğünü hiçe sayarak gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe teşebbüsüne karşı koymuştur; böylelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin asla bölünemeyeceğini bir sefer daha tüm dünyaya kanıtlamış, bu hoş ülkenin ebediyen yaşayacağını ve demokrasinin bu topraklarda daima var olacağını göstermiştir. Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde; kurşunlara göğüslerini siper ederek şehit düşen vatandaşlarımızı bu hain kalkışmanın 6. yılında hürmet ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

TRABZONSPOR: TÜM KAHRAMANLARIMIZI DEMOKRASİ VE ULUSAL BİRLİK GÜNÜ’NDE HÜRMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Trabzonspor Kulübü’nün iletisi şu biçimde:

“15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü canı kıymetine engelleyen tüm kahramanlarımızı Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde hürmet ve minnetle anıyoruz.”