Eski nişanlısını yüzüne kezzap atarak ağır yaralamıştı, bir de üstüne şikayetçi oldu!

 KONYA’nın Çumra ilçesinde, eski nişanlısı Merve Küçüktekin’in (28) yüzüne yanıcı kimyasal husus atan Sabit Türk’ün (26), savcılık tabiri ortaya çıktı. ‘Kasten yaralama’ cürmünden tutuklanan Türk, sözünde, “Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var. Gel, barışalım’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı Merve’nin yüzüne yanlışsız fırlattım. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni; otomobilimi temizlemek için kullanıyorum. Aracımın paklığı konusunda titizim” dedi.

Olay, 19 Haziran’da, Çumra ilçesi Bakkalbaşı Mahallesi 72125’inci Sokak’ta meydana geldi. Eski nişanlı kontratlı er Sabit Türk, teze nazaran, kendisini vazifeli üzere tanıtıp, ‘Su sayacına bakacağız abla’ diyerek Merve Küçüktekin’in konutunun kapısını açtırdı. Kapıya gelen Türk, elinde pet şişenin içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin’in yüzüne fırlattı. Yüzünde ve bedeninin çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Küçüktekin, burada tedavi altına alındı. Olay sonrası kaçan ve arabası ile İzmir’e gittiği belirlenen Sabit Türk, Ilgın ilçesinde polis takımlarınca gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde Türk, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten yaralama’dan tutuklandı.

‘SIVIYI MERVE’NİN YÜZÜNE YANLIŞSIZ FIRLATTIM’

Sabit Türk’ün savcılık sözü de ortaya çıktı. Sözünde Türk şunları söyledi:

“Merve Küçüktekin ile yaklaşık 3 yıl evvel internetten tanıştık. Eşinden ayrıldıktan sonra ortamızda nişan yaptık. 1 yıl evvel de nişanı attık. Çumra’ya yeniden internette tanıştığım bir bayan için geldim. Pazar günü eski anılarım canlandığı için Merve ile konuşmak ve barışmaya ikna etmek için konutuna gittim.

İçinde kimyasal sıvı bulunan çantamla Merve’nin kapısının önüne geldim. Kapıyı çaldım ve açtı. Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var. Gel, barışalım’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı Merve’nin yüzüne yanlışsız fırlattım. Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle olay yerinden kaçtım. Aracıma binip, İzmir’de bulunan birliğime gerçek yola çıktım. Kolluk takımları, beni Ilgın ilçesinde yakaladı. Bu biçimde ziyan vereceğini bilmiyorum. Çoklukla sırt çantamla gezerim. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni; otomobilimi temizlemek için kullanıyorum. Aracımın paklığı konusunda titizim. Sıvıyı çantama koymak istememin sebebi; kıyafetlerime ziyan vermemek içindir.” 

MERVE’DEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Sabit Türk, kendisine küfür ve hakaret ettiği için Merve Küçüktekin’den şikayetçi olduğunu da söyledi. Bu ortada Sabit Türk’ün arabası ile üst aramasında, kimyasal unsura ya da kelam konusu pet şişeye rastlanılmadı. Merve Küçüktekin’in birinci sıhhat raporunda ise yüzünün tüm bölgesinde, boynunda, omuzlarında, kollarının iç kısmında ve parmaklarında kimyasal unsurla kolay tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek formda yaralar oluştuğu, bütün bu bölgelerde cilt ve cilt altında ikinci derecede yanık olduğu bilgisi yer aldı.

KAYNAK: DHA