Dehşet anları kamerada! 6,9’luk sarsıntıda çatı sportmenlerin üzerine çöktü

Tayvan’ın Taitung kenti yakınlarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki zelzele birçok bölgede hasara neden oldu. Lokal saatle 14.44’te meydana gelen zelzele esnasında bir spor salonunun çatısı çöktü. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen olayda, atletlerin oyun oynadıkları esnada sarsıntıyı hissetmeleri ile kaçıştıkları görüldü.

Tayvan Halk Partisi’nin (TPP) Taoyuan Belediye Lider adayı Lai Xiang Ling olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Akabinde toplumsal medya hesabından açıklama yapan Ling, yetkililerin kazayı incelediklerini ve bu üzere olaylar için tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

MOTOSİKLETLİ SARSINTIYA YOLDAYKEN YAKALANDI

Motosiklet kamerası tarafından kaydedilen ve toplumsal medyada paylaşılan imgede ise, dağlık bir bölgede seyir halinde bulunan motosiklet şoförünün sarsıntıyı hissettiği anda durduğu ve akabinde sarsıntının şiddetiyle yola toprak modüllerinin düştüğü görüldü.

ÇÖKEN BİNADAN 4 KİŞİ KURTARILDI

Hualien İlçe İtfaiye Dairesi, Hualien kentine bağlı Yuli ilçesinde sarsıntının tesiriyle çöken binadan 4 kişinin kurtarıldığını duyurdu. Kurtarılanların 70 yaşındaki bir adam ile 63 yaşındaki eşi ve 39 yaşındaki bir bayan ile 5 yaşındaki kızı olduğu aktarıldı. Şuurlarının açık olduğu öğrenilen 4 kişi tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildi. Bina enkazında kaç kişinin bulunduğuna dair bir açıklama yapılmadı.