Açık lise imtihanları son gün ne vakit

AÖL 3. periyot imtihan tarihleri Ulusal Eğitim Bakanlığı takvimi aracılığıyla aşikâr oldu. AÖL 3. periyot imtihan giriş ekranı ile 20 Temmuz Çarşamba günü başlayan imtihanlara iştirak eden öğrenciler derslerini başarılı bir halde vermeye çalışıyor. Pekala, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen AÖL 3. devir Açık Lise imtihanları ne vakit başlıyor ve bitiyor? İşte AÖL imtihan takvimi…

MEB AÖL 3. PERİYOT AÇIK LİSE İMTİHANLARI NE VAKİT?

Açık Öğretim Lisesi yani AÖL 3. periyot imtihanları 20 Temmuz Çarşamba günü prestijiyle başladı. 20 Temmuz saat 09:30 prestijiyle başlayan imtihanlar 29 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler, AÖL 3. devir imtihan giriş ekranı üzerinden istedikleri bir saatte sisteme girerek imtihanlarını online olarak gerçekleştirebiliyor.

AÖL 3. PERİYOT İMTİHANLARI SON GÜN NE VAKİT?

AÖL 3. devir imtihanları 29 Temmuz Cuma günü saat 23.59’a kadar devam edecek.

AÖL İMTİHANI ONLİNE MI?

Açık Öğretim Lisesi’nin (AÖL) 2021-2022 eğitim öğretim yılı III. Devir imtihanı İmtihan Uygulama Takvimi’ne nazaran online olarak yapılacak.

Buna nazaran e-Sınava katılacak öğrenciler Bakanlıkça belirlenecek binaların e-Sınav salonlarında, bilgisayar ortamında, gözetmen öğretmenler ve kamera nezaretinde oturumlar halinde imtihanlara katılacaklardır. (Ehliyet imtihanlarında olduğu gibi)

Online imtihan uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için farklı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. İmtihanda her bir dersin testi için 25 dk. mühlet uygulanacaktır.

Sınavın birinci günü yaşanabilecek yoğunluktan ötürü öğrencilerin, imtihanın birinci günü değil de imtihan takvimi içerisinde ilerleyen günlerde, bilhassa hafta sonu imtihan ekranlarına girmeleri öneriliyor.