3 kişiyi öldürüp 2 polisi vuran şüphelinin 17 yaşındaki arkadaşı: Cinayetleri gördüm

Başakşehir ve Küçükçekmece’de işlediği seri cinayet ve yaralama olaylarının akabinde iki polisi yaralayan ve saklandığı viyadük altında yakalanan İnanç Güler, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde yapılan sorgusunun gerisinde resmi tabir vermeyi reddederek “Susma” hakkını kullandı.

17 YAŞINDAKİ KUŞKULU CİNAYETLERİ GÖRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ 

Şüpheliyle birlikte gözaltına alınan arkadaşı 17 yaşındaki A.Ü. ise poliste verdiği sözünde şüphelinin işlediği iki cinayette ve polisler dahil yaralama olaylarında yanında olduğunu itiraf etti. 17 yaşındaki A.Ü. tabirinde şüpheliyle Ergül Maden’i öldürdükten sonra yolda karşılaştığını anlatarak, “Bana Küçükçekmece’de bir arkadaşımıza gitmemiz gerektiğini söyledi. Birlikte oraya gittik. Kapıyı babası açtı. Ona arkadaşımızı sorduğumuzda bize ‘Onu ne yapacaksınız. Konutta yok’ deyince İtimat silahını çekerek onu vurdu” dedi. A.Ü. daha sonra onunla birlikte oradan kaçtıklarını anlattı.

“YENGESİNİ BİZİ İÇERİ ALMAYINCA ÖLDÜRDÜ”

Bu cinayetin akabinde İnanç Güler’in amcasının meskenine gittiklerini anlatan A.Ü. “Orada kapıyı yengesi açtı. İçeri girmek istedi. Onu içeri almak istemeyince silahını çıkarıp ona ateş etti. Silah sesi üzerine üst kattan iki kişi indi. Onlara da ateş etti. Sonra oradan süratle uzaklaştık” dediği belirtildi.

“POLİSLERE KİMLİK SORUNCA ATEŞ ETTİ”

Daha sonra kaçarken Fatih bölgesinde polislerle karşılaştıklarını anlatan A.Ü. “Bize polis olduklarını söyleyerek yaklaştıkları ve kimlik göstermemizi istediler. Yeniden silahını çekerek onlara ateş etmeye başladı. Ben bütün olaylara tanıklık ettim” dediği öğrenildi.

ŞÜPHELİNİN BAŞINDA MERMİ ÇEKİRDEĞİ VARMIŞ

Öte yandan, Cinayet Ofis Amirliğinde yapılan soruşturma sırasında kuşkulu İtimat Güler’in 6 ay evvel amcası M.G. tarafından, uyuşturucuyu konutuna sakladığı argümanıyla vurulduğu tespit edildi. Amca M.G.’nin bu olayın akabinde tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi. Başından vurulan İtimat Güler’in ise 3 ay hastanede tedavi gördüğü, tehlikeli olduğu için başındaki mermi çekirdeğinin çıkarılamadığı öğrenildi.

SİLAHI BALİSTİK İNCELEMEDE

Bu ortada kuşkulu İtimat Güler’le birlikte ele geçirilen 9 mm çapında el üretimi tabancanın öteki olaylarda kullanılıp kullanılmadığının tespiti için Kriminal Polis Laboratuvarı’nda incelemelerin sürdüğü öğrenildi. İnanç Güler, A.Ü. ve başka şüphelinin yarın günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. 

KAYNAK: DHA